FAQ

najczęściej zadawane pytania

Ile trwa sesja zdjęciowa?

Do ostatniego zdjęcia… to naprawdę zależy od sytuacji, zakresu zlecenia, ilości pomieszczeń, oczekiwanych efektów oraz poziomu przygotowania wnętrza przed naszym pojawieniem się na miejscu.

Jak mam przygotować się do zdjęć?

Najważniejsze jest aby usunąć wszystkie obiekty nie mające związku z fotografowaną przestrzenią. Rzeczy osobiste również mimo że równo ułożone, mogą negatywnie wpływać na odbiór zdjęcia. Przed sesją przesyłamy i konsultujemy check listę “przygotuj się na zdjęcia”.

Kiedy dostanę materiały po sesji?

Najczęściej materiały przekazujemy w terminie 5-7 dni. Jeżeli zlecenie jest bardzo pilna (sprzedaż nieruchomości), w większości przypadków istnieje możliwość zamówienia usługi z terminem 24/48h za dodatkową opłatą (+20% wartości zlecenia). Pamiętaj proszę że zależy nam przy każdym zleceniu na jakości, nie na czasie stąd nie zawsze jesteśmy w stanie podjąć się terminu 24h, ale chętnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji.

Czy muszę być grafikiem aby użyć zdjęć na swoją stronę www?

Materiały możemy przygotować w kilku rozdzielczościach odpowiednich do planowanych miejsc publikacji (strona www, social media, materiały do druku itp). Samo umieszczenia zdjęć na stronie www wymaga zazwyczaj kontaktu z osobą, która opiekuje się Państwa stroną – jej hostingiem.

W jakiej rozdzielczości dostanę zdjęcia?

Przekazujemy pliki po obróbce graficznej w kilku rozmiarach w tym przede wszystkim te w pełnej rozdzielczości, są ta najczęściej pliki 42Mpix lub 24Mpix – w zależności od użytego sprzętu. Istnieje możliwość realizacji zdjęć nieruchomych obiektów w technice pixelshift co znacznie podnosi poziom detali na ujęciu i podczas wielkoformatowych wydruków.

Czy muszę być na miejscu podczas zdjęć?

Nie jest wymagane, aby zlecający był osobiście obecny podczas zdjęć. W niektórych przypadkach jest to nawet wygodniejsze gdy obiekt jest w pełnej dyspozycji na zdjęcia (zwłaszcza wirtualne spacery – gdzie kamera widzi na każdym ujęciu wszystko dookoła). Oczywiście nie mamy nic przeciwko i będzie nam miło móc zamienić kilka słów podczas robienia zdjęć.

W jakim obszarze realizujecie zlecenia?

Jako że nie przepadamy za powierzaniem naszego sprzętu obsłudze lotniska, najchętniej podejmujemy się zleceń gdzie dojedziemy własnym pojazdem. Dla przykładu dojeżdżamy do takich miejsc jak: Niemcy, Austria, Włochy, Francja, oraz częściowo przy pomocy promu na wyspy: Elba i Korsyka.

ps. A gdzie chcesz nas zaprosić?

Czy mogę zlecić w całości obsługę najmu nieruchomości?

Dobre pytanie! – jako że posiadamy wieloletnie doświadczenie w zawodzie pośrednika nieruchomości, postanowiliśmy w zakresie swoich usług przewidzieć również kompleksowe rozwiązanie dla osób, które posiadają nieruchomość inwestycyjną pod wynajem. Dla takich klientów realizujemy pełny zakres usług obejmujący: homestaging, fotografię wnętrz, wirtualny spacer, ujęcia video z gimbala, ujęcia z drona, rzut nieruchomości (inwentaryzację z wymiarami jeżeli jest taka potrzeba), przyjazny i pełny pozytywnych emocji opis nieruchomości, dodatkowe informacje o najbliższym otoczeniu, mapka okolicy, oraz dedykowaną stron www z terminarzem online oraz hosting – wszystko w jednym miejscu!

Czy to już ostatnie pytanie?

Na to wygląda, że wytrwale dotarłeś do końca 🙂 Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do kontaktu – jeżeli pozwolisz opublikujemy Twoje pytanie z odpowiedzią tutaj dla przyszłych pokoleń.

Porozmawiajmy o twoich pytaniach

Zadzwoń lub zostaw wiadomość, z chęcią opowiemy na wszystkie pytania.